Гурток «Геологічне краєзнавство» (О.А. Горшкова)

Про Гурток

Гурток «Геологічне краєзнавство»

Керівник гуртка – Олена Анатоліївна Горшковапідготувала понад 20 переможців конкурсу МАН, щорічно приймає участь в організації обласної олімпіади з геології.

Гурток працює на базі Покотилівського ліцею “Промінь” Харківської районної ради Харківської області

Геологія – одна з найважливіших наук про Землю. Вона вивчає склад, будову, історію розвитку Землі і процеси, які відбуваються в її надрах і на поверхні. Сучасна геологія тісно пов’язана з багатьма природничими науками і використовує новітні досягнення і методи таких фундаментальних наук, як математика, фізика, хімія , біологія. Геологія відіграє велику роль у формуванні загальноосвітнього і світоглядного мислення людини, дозволяє зрозуміти процеси, які формували Землю в минулому, і ті, що відбуваються на планеті сьогодні, та встановити між ними взаємозв’язок.

Основним завданням гуртка „Геологічне краєзнавство” є надання  вихованцям знань з основ геології, геологічних дисциплін, петрографії і мінералогії, ознайомлення учнів з найпростішими методами розвідки і пошуку корисних копалин, визначення ролі і значення геології в розвитку країни, навчання вихованців бережному ставленню до багатств навколишнього природного середовища, формування туристсько-спортивних та краєзнавчих знань, умінь і навичок .

На практиці навчяться: уміння досліджувати та описувати геологічні об’єкти, в т.ч. природні (корисні копалини, мінерали та ін.), проводити пошукові роботи, вивчати мікроклімат, готувати колекції та гербарії, оформляти польовий зошит та щоденник досліджень за обраною темою, орієнтуватися на місцевості за допомогою карти та компасу, проходити маршрути за легендою, встановлювати намет, розпалювати вогнище в різних погодних умовах, готувати страви в похідних умовах на вогнищі, долати природні перешкоди, дотримуватися основних правил техніки безпеки при участі у туристських подорожах та змаганнях.