Гурток «Стиль життя», «Розвиток особистості» (О.В. Кабацька)

Про Гурток

Керівник гуртка Олена Володимирівна Кабацька

Гурток розвитку особистості «Стиль життя» у Комунальному закладі «Харківський обласний Палац дитячої та юнацької творчості» працює з 2003 року. Наразі він працює на базі Комунального закладу «Циркунівський ліцей Циркунівської сільської ради Харківської області».

До гуртка приходять вихованці 11-13 років. Основною метою спілкування з підлітками є спрямованість на гармонійний розвиток особистості та збереження здоров’я. Створення умов для оздоровлення, гармонійного розвитку підлітків, єдності фізичного, психічного, духовного та соціального розвитку особистості.

На заняттях вихованці поглиблюють знання про психофізіологічні особливості організму, відновлювання активності за допомогою фізичних вправ; вчаться визволятися від комплексів, стресів, робити релаксаційні вправи для зняття втоми з організму; вивчають історію світової культури та інше.

Такі знання формують мотивацію до ведення здорового способу життя; виховують любов до рідної природи, повагу до людей, родини.

У підлітків розвиваються творчі здібності; комунікабельність; увага; мовлення; інтелект; врівноваженість тощо.

Особливістю проведення занять є валеологічні тренінги; міні-лекції; ділові та рольові ігри; брифінги; дискусії; арт-терапія; діагностика рівня здоров’я вихованців; тестування та анкетування з питань оздоровлення; валеологічні розвантаження (вправи та заняття для зняття фізичної, психоемоційної втоми з організму людини); гімнастика; вправи для очей та хребта; самомасаж; заняття на свіжому повітрі з метою зближення вихованців з рідною природою.

Навчання у гуртку не потребує спеціальної підготовки та знань.

Гуртківці постійно беруть участь у обласних акціях та Днях здоров’я щодо профілактики шкідливих звичок (валеологічна акція, присвячена Міжнародному дню боротьби зі СНІДом та пропаганді здорового способу життя; валеологічна акція «Здоров’я молоді – здоров’я нації», присвячена Міжнародному дню здоров’я; обласної акції «Молодь – за здоровий спосіб життя» та інші), де зазвичай перемогають або посідають призові місця.

Керівник гуртка Олена Володимирівна Кабацька, доцент кафедри валеології філософського факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, кандидат педагогічних наук.

Має більш 80 друкованих наукових та науково-педагогічних праць щодо оздоровлення молодого покоління.

Нагороджена Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України.