Мовомарафон «Мова – єдність держави»

Оновлено 10.11.2021 у

09 листопада 2021 року в Комунальному закладі «Харківський обласний Палац дитячої та юнацької творчості» до Дня української писемності та мови відбувся мовомарафон «Мова – єдність держави», в якому взяли участь понад 60 працівників Палацу та запрошені експерти, науковці закладів вищої освіти Харківщини. Антоніна Миколаївна Яковлева, викладачка кафедри світової та української літератури Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди, розповіла про історію виникнення української писемності та мови, її складний та тернистий шлях до визнання та становлення. Раїна Борисівна Шутько, викладачка курсів української мови Харківського національного університету радіоелектроніки та авторка гри «Українограйчики», провела для учасників марафону конкурс «Як ти знаєш українську мову?».

До чудової атмосфери заходу додали мелодійні ноти української мови Микола Іванович Мох, культорганізатор Палацу, актор театру та кіно, член Харківського обласного відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів та Ірина Валеріївна Бондаренко, акомпаніаторка, поетка та композиторка, які зачарували всіх присутніх чудовим виконанням літературно-музичної композиції «Вінок сонетів "Сковорода"» українського поета і прозаїка Ігоря Калинця, лауреата Міжнародної літературної премії імені Григорія Сковороди, дисидента, кавалера ордена Свободи та ордена князя Ярослава Мудрого.

Протягом двогодинного марафону учасники мали чудову змогу відчути красу та велич української мови, пізнати її неповторність, поспілкуватися та записатися на заняття з української мови. Мовомарофон «Мова – єдність держави» - це перший з циклу заходів, що проходитимуть протягом року в Палаці та мають на меті допомогти працівникам закладу підвищити мовні компетентності, без помилок та із задоволенням спілкуватися українською мовою.