Еколого-натуралістичний відділ

ЗАПИС У ГУРТКИ👉Реєстрація: http://firstpalacereg.tilda.ws/ekolohonaturalistychnyi 

Еколого-натуралістичний відділ  Комунального закладу «Харківський обласний Палац дитячої та юнацької творчості» − один із найстаріших відділів Палацу, що є складовою безперервної   освіти і спрямований на розвиток здібностей та обдарувань учнівської молоді, задоволення її інтересів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти.

В 1934 році у Харкові було створено відділ сільського господарства і природознавства Харківського центру технічної та сільськогосподарчої станції, що у 1935 році увійшов до складу новоствореного Харківського Палацу піонерів та жовтенят. Керівником  відділу з 1934 по 1941 рік був  професор  Віктор Григорович Аверин.

Юннатами того часу були в майбутньому  видатні зоолог Лисецький Олександр Сергійович та генетик академік Шахбазов Валерій Гайович.

У 60-ті роки  вперше у світовій практиці на базі відділу було здійснено розведення байбаків у неволі, у Києві на  Всесвітній виставці з птахівництва єдиним дитячим колективом були юннати Харківського палацу піонерів. Результати цієї наукової роботи були оприлюднені на наукових з’їздах і симпозіумах у Вільнюсі,  Новосибірську,  Ужгороді.

У 70-ті роки юні ентомологи навчилися розводити, крім кульбабового коконопряда (одного з найбільших за розмірами в Європі метелика, занесеного до Європейського списку рідкісних видів),  велику нічну павлиноочку, розмах крил якої сягає 160 мм, та розробили технологію її вигодовування.

Результати цієї природоохоронної роботи були продемонстровані в Москві на ВДНГ у павільйоні «Юні натуралісти і техніки», за результатами участі юннати відділу отримали 22 медалі, а його керівники− дві бронзові і одну срібну медалі ВДНГ.

Читати далі

 

 

 

Розклад гуртків відділу

Назва гурткаГрупаПн.Вт.Вр.Чт.Пт.Сб.Нд.
Гурток «Флористика та фітодизайн інтер’єру»(С.М. Пузєєва)

Керівник: С.М. Пузєєва

Тел.: +38 (057) 701-07-19

Група II16:00 - 18:4516:00 - 18:4516:00 - 18:4516:00 - 18:4510:00 - 12:45
Група I13:30 - 16:15
Група III
Гурток «Художня кераміка» (Я.Г. Рус)

Керівник: Я.Г. Рус

Тел.: +38 (057) 701-07-19

Група I16:00 - 17:4511:00 - 12:4511:00 - 12:45
Група II18:00 - 19:4516:00 - 17:4516:00 - 17:45
Група III13:00 - 15:4513:00 - 15:45
Група IV
Гурток «Юні лісівники» (О. І. Ярошенко)

Керівник: О. І. Ярошенко

Тел.: +38 (057) 701-07-19

Група I18:00 - 19:4518:00 - 19:45
Гурток «Школа успіху» (Т.О. Досужа)

Керівник: Т.О. Досужа

Тел.: +38 (057) 701-07-19

Група I18:00 - 19:4518:00 - 19:4509:00 - 10:45
Група II11:00 - 12:45
Гурток «Прикладна зоологія»(Т.В. Жебіна)

Керівник: Т.В. Жебіна

Тел.: +38 (057) 701-07-19

Група I17:30 - 20:1512:30 - 15:15
Гурток «Юні садівники» (О. І. Ярошенко)

Керівник: О. І. Ярошенко

Тел.: +38 (057) 701-07-19

Група I16:00 - 17:4516:00 - 17:4516:00 - 17:45
Група II18:00 - 19:45
Гурток «Юні конярі»(І.В. Яворська)

Керівник: І.В. Яворська

Тел.: +38 (057) 701-07-19

Група I14:30 - 17:1513:30 - 16:15
Група II17:30 - 20:1516:30 - 19:15
Гурток «Юні конярі» (А. В. Бєльовцева)

Керівник: А. В. Бєльовцева

Тел.: +38 (057) 701-07-19

Група I15:00 - 16:4516:00 - 18:4516:00 - 18:4509:00 - 11:4510:00 - 12:45
Група II17:00 - 19:4512:00 - 14:45
Група III15:30 - 17:45
Гурток «Юні конярі» (Н.О. Рафаєлян)

Керівник: Н.О. Рафаєлян

Тел.: +38 (057) 701-07-19

Група I15:00 - 17:4514:00 - 16:4515:00 - 17:4515:00 - 17:4509:00 - 11:45
Група II17:30 - 19:1512:00 - 14:45
Група III15:15 - 17:15
Гурток «Юні квітникарі» (О.О. Маліченко)

Керівник: О.О. Маліченко

Тел.: +38 (057) 701-07-19

Група I16:00 - 18:4510:00 - 12:45
Гурток «Юні охоронці природи» (В..К.Овелян )

Керівник: В..К.Овелян

Тел.: +38 (057) 701-07-19

Група I16:00 - 18:4516:00 - 18:45
Гурток «Юні рослинники» (В.К. Овелян)

Керівник: В.К. Овелян

Тел.: +38 (057) 701-07-19

Група I12:00 - 14:45