В 1935 року у приміщенні відкритого у Харкові, першого в країні, «Палацу піонерів і жовтенят» серед інших гуртків розпочав роботу і технічний відділ. До його складу ввійшло шість лабораторій-гуртків, клуб дослідників Арктики, радіовузол та технічні майстерні. У приміщенні механічної майстерні працівниками Харківських підприємств були встановлені токарні, стругальні, свердлувальні верстати та обладнання. Також вихованці Палацу мали змогу вивчати та використовувати, подаровану підшефними підприємствами Харківщини, діючу продукцію Харківського тракторного, електромеханічного, велосипедного та інших заводів.
У 1930-ті роки в країні бурхливо розвивалося літакобудування та відбувалося освоєння повітряного простору, тому велике значення приділялося авіамодельним гурткам. Вихованці виготовляли моделі літальних апаратів, від найпростіших безмоторних – з гумовим двигуном, до складних – з бензиновим поршневим двигуном. Деякий час в Палаці діяв реактивно-космічний гурток, члени якого листувались з К.Е. Циолковським.
Могутній науковий потенціал Харкова сприяв організації у Палаці лабораторій фізичного та астрономічного напрямків. З 1935 року загальне керівництво астрономічним гуртком здійснював професор університету майбутній академік М.П. Барабашов, якому допомагали його учні. Під їх керівництвом гуртківці проводили в університетській обсерваторії спостереження за зірками, місяцем та планетами. Самі виготовили 5-дюймовий рефрактор та модель планетарію, брали участь у спостереженні сонячного затемнення у 1936 році. За пропозицією університетських науковців та співробітників Українського фізико-технічного інституту, почав діяти гурток «Будова матерії», в якому діти вивчали ядерну фізику, будову атома, елементарні частки, радіоактивність, низькі температури та інше. З самого початку у Палаці працював шахово-шашковий гурток, в якому виховувались багато відомих Харківських шахістів. У січні 1935 року були організовані змагання юних шахістів з полярними станціями на мисі Бажання та мисі Челюскіна по радіо. Після відкриття Палацу рік у рік розширювалася матеріальна база для спортивних занять дітей на свіжому повітрі. Спортсменам-гуртківцям було передано стадіон на вулиці Червоних стадіонів (нині Динамівська). На стадіоні відбувалося масове складання нормативів на популярний тоді значок «Готов до праці і оборони» (ГПО).
(За матеріалами статті Б.К.Мигаль, О.М.Дмитрієва, Б.П.Зайцева «Перший у Радянському Союзі» //Universitates – 2009, №3, стр. 36-43).
2019/2020 навчальний рік. Спортивно-технічний відділ поповнюється новими гуртками, але напрямки, які розвивались з 1935 року не стоять осторонь.
У другій половині XX століття, завдяки Жак — Ів Кусто, винахіднику сучасного апарату для дихання під водою (аквалангу), у всьому світи поширилося захоплення підводним плаванням, так званим дайвінгом. У відділі працює Клуб «Дельта» — унікальний дитячий колектив підводної фотографії та підводного плавання. З 2008 року Клуб дитячої підводної фотографії та підводного плавання «Дельта» має звання «Зразковий художній колектив». Очолюють цей колектив талановиті педагоги, які мають педагогічні звання «Керівник гуртка-методист», знаки «Відмінник освіти України», «Ветеран Палацу» та «З Палацем назавжди», Азаренко Тетяна Дмитрівна, автор методики оздоровлення та розвитку дітей раннього віку, Кушнір Володимир Абрамович, доктор фізико-математичних наук, інструктор з дитячого дайвінгу вищого рівня СМАS, фотоінструктор СМАS II рівня та Сілкін Микола Володимирович, інженер-конструктор вищої кваліфікації, автор оригінальних технічних рішень в галузі підводного спорядження та підводної фототехніки. Роботи юних підводних фотографів високо оцінені журі міжнародних фестивалів у Австралії, Чехії (Тахов), Турції (Стамбул, Мармарес), Україні (Донецьк, Київ, Ялта), Россії (Саранськ, С. Петербург, Москва), а також на знаменитому Всесвітньому фестивалі підводних зображень, який щорічно відбувається у Франції. Завдяки засновнику Всесвітнього фестивалю Даніелю Мерсье гуртківці разом з викладачами започаткували проведення дитячого фестивалю «Жива вода-Дельта».
Тільки за 2018 рік Клуб «Дельта» має такі досягнення.
• 1 — 6 березня 2018р. Організовано та проведено виставку кращих робіт гуртківців в Обласній художній галереї «Мистецтво Слобожанщини».
• 31 березня – 2 квітня 2018р.Чемпіонат України з підводного фотографування в басейні. (Ільїн Михайло, Бережний Олексій –
І місце, Олейнік Володимир та Ніколаєв Олексій – ІІ місце)
• 21 -23 квітня 2018. Організовано і проведено обласне свято дитячої творчості «Жива вода — ДЕЛЬТА» (18 гуртківців стали переможцями і призерами конкурсних програм).
• Підгорна Олена, вихованка зразкового художнього колективу «Клуб підводного фотографування-Дельта» виборола I місце серед дорослих Чемпіоната України з підводного фотографування у м. Харкові у квітні
2018 року.
• 30 квітня в м. Грюнвальд, Німеччина відкрилася фотовиставка «Дитячі фантазії», на якій було представлено більше 60 підводних фотографій 30 авторів — вихованців клубу «Дельта».
• 26 травня єкскурсія до музею історії морської справи у КЮМ.
• Приняли участь у фестивалі харківських музеїв «Музей – не нафталін! Музей – це космос! ».
• Роботи гуртківців нагороджені дипломом ХХХІХ Міжнародного фестивалю дитячої творчості «Підводні фантазії 2018» і стали переможцями ІХ Міжнародного фестивалю «Люди і кораблі».
• Змагання з фрідайвінгу Kharkiv Apnea Junior 2018. Переможці Бова Єліна, Дьяченко Арсеній, Сулім Олександр, Воронкін Павло.
• З 27 липня по 7 серпня проведено навчально-тренувальний збір на базі «Климетове».
• 12 серпня прийняли участь в екологічної акції «Чисті річки»
Серед досвідчених педагогічних працівників спортивно-технічного відділу – Горбатенко Андрій Данилович, керівник гуртків «Початкове технічне моделювання» та «Судномоделювання», екс-чемпіон Європи, багаторазовий чемпіон України з судномодельного спорту, майстер спорту міжнародного класу, вихованці якого за останні 5 років отримали понад 50 медалей, тричі посідали перші місця на всеукраїнських, міжнародних змаганнях, ставали призерами та переможцями чемпіонатів України за різними напрямками технічної творчості, Всеукраїнських відкритих змагань учнівської молоді на Кубок Українського державного центру позашкільної освіти з судномодельного спорту («М» — швидкісні радіокеровані). В 2017 році Андрій Данилович став призером конкурсу педагогічних працівників «Джерело творчості». Зі своїми вихованцями він активно освоює сучасні технології: 3D-принтер та програмне забезпечення для створення креслення моделей.
Вже більше 20 років у Палаці працює гурток юних фотоаматорів «ФОТОколо», яким керує член Спілки фотохудожників України Олег Вікторович Шишков. Вихованці цього колективу щорічно є переможцями міжнародних та всеукраїнських конкурсів з фотографії, демонструючи високий рівень підготовки.
Активно працюють керівники гуртків «Авіамоделювання» Счастний Тимофій Леонідович, «Юних конструкторів приладів радіоелектроніки» Нужний Олександр Юрійович.
Під керівництвом Д’якової Тамари Юріївни на базі Комунального закладу «Навчально-виховний комплекс № 13» Харківської обласної ради вже багато років працює гурток «Плавання».
У 2017 році до відділу приєднався колектив гуртка «Дитяче телебачення», який очолює Курукіна Тетяна Іванівна, має педагогічне звання «Керівник гуртка-методист». Вихованці гуртка працюють за авторською програмою керівника гуртка та за останні роки отримали багато нагород на престижних телевізійних конкурсах та фестивалях. У вересні 2017 року відеоработи творчого колективу гуртка «Дитяче телебачення» стали переможцями ІХ Міжнародного дитячого телефестивалю «Дитятко» у номінаціях «Кращий ігровий фільм» та «Місцеве самоврядування-це ми!». У квітні 2018 року вихованці гуртка стали переможцями ХХІ Міжнародного конкурсу шкільних медіа у номінації «Краще медіа юнкорівського об’єднання» у м. Миколаєві.» На Всеукраїнському конкурсі журналістських робіт «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади» у м. Києві, за підтримки Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, юні журналісти гуртка нагороджені «Спеціальною відзнакою» у номінації «Відеоматеріал».
З лютого 2018 року у Палаці розпочав роботу сучасний гурток «Основи комп’ютерної графіки», який користується великою популярністю. Очолює гурток Лихошерст Євгеній Павлович. На заняттях вихованці навчаються працювати у професійних програмах: Adobe Premiere Pro, Adobe Photoshop, After Effects, Audition.
На базі Державної гімназії-інтернату з посиленою військовою фізичною підготовкою «Кадетський корпус» працює гурток козацько-лицарського виховання «Джура» – керівник Майстер спорту Адамець Андрій Михайлович.
У цьому році розпочали роботу гуртки «Юних операторів аматорської служби радіозв’язку» — керівник Нужний Олександр Юрійович, де є можливість поспілкуватися через радіозв’язок з багатьма країнами Світу; гурток «Юний дослідник» — керівник Діордиця Валерія Анатоліївна, в якому з маленькими вихованцями, які цікавляться фізикою, хімією та іншими природничими науками, проводяться цікаві дослідження; на базі Харківської гімназії № 6 «Маріїнська гімназія» Харківської обласної ради гурток «Юний менеджер-економіст» — керівник Чигринець Ірина Володимирівна, на базі Державного підприємства «Харківське конструкторське бюро імені
О.О. Морозова» гурток «Юний захисник вітчизни» — керівник Богач Андрій Станіславович.
Вже кілька років відділ активно співпрацює з навчальним центром «ЛандауЦентр» Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Вихованці Палацу беруть участь у святкуванні Дня науки України та Всесвітнього дня науки, у конкурсах юних техніків. Також спортивно-технічний відділ працює в співдружності з позашкільними навчальними закладами Харківської області у спортивному та науково-технічному напрямах освіти. Щороку спортивно-технічний відділ організовує обласний етап Всеукраїнського конкурсу юних фотоаматорів «Моя Україно», обласний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу робіт учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання, обласний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу науково-технічної творчості «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!»; для педагогічних працівників − обласні семінари з науково-технічного напряму позашкільної освіти.