26 квітня – День пам‘яті Чорнобильської трагедії

Оновлено 26.04.2023 у

🕯️Сьогодні, 26 квітня, у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф.

Цей день – нагадування про небезпеку використання атомної енергетики, про наслідки, які ця катастрофа принесла довкіллю та людям.

Це день вшанування героїзму пожежників, персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, - усіх людей, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції 26 квітня 1986 р.

Вибух, який стався того дня, спричинив соціально-екологічну катастрофу глобальних масштабів.

Ця катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком. Трагедія забрала життя тисяч людей і завдала непоправної шкоди екології Європи.

Аварія на Чорнобильській АЕС викликала катастрофічне забруднення навколишнього середовища. Територія міста Прип'ять, яке жителі змушені були покинути, досі вважається непридатною для життя.

Аварія сильно підірвала довіру громадськості до ядерної енергетики. З 1986 по 2002 рік у світі не було побудовано жодної атомної електростанції.

Автори: Мирон Ільченко, Олена Соджак, вихованци гуртка "Журналістика" (керівник Вікторія Лукашова) та кореспонденти Telegram-каналу «СТРІЛКИ online»

Роботи учасників обласної онлайн-виставки дитячих малюнків і плакатів «Тіні незабутого Чорнобиля» до Міжнародного дня пам’яті про чорнобильську катастрофу: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=firstpalace1935.kh.ua&set=a.3382642881947311