Обласний семінар-практикум керівників естрадно-циркових колективів

Оновлено 07.12.2021 у

З метою підвищення професійного рівня керівників гуртків естрадно-циркового профілю художньо-естетичного напряму позашкільної освіти, подальшого розвитку дитячого естрадно-циркового мистецтва, сучасних циркових жанрів,3 грудня 2021 року відбувся обласний семінар-практикум керівників естрадно-циркових колективів за темою «Взаємодія аматорського та професійного циркового мистецтва».

Семінар проведено на базі Державного підприємства «Харківський державний цирк імені Ф. Д. Яшинова». В заході взяли участь 30 керівників естрадно-циркових колективів Харківської області.

Для учасників семінару було проведено майстер-класи провідних фахівців професійних та аматорських циркових колективів. Директор ДП «Харківський державний цирк імені Ф. Д. Яшинова» Олексій Житницький розповів про сучасний стан професійного і аматорського циркового митецтва. Режисерка і акторка Харківського національного академічного театру опери та балету імені М. Лисенка, акторка театру бойової хореографії “Ярь” Карина Климентовська розповіла про необхідність якісного театрального та хореографічного оформлення трюків та вистав цирку. Інспектор манежу, ветеран Харківського цирку Леонід Спектор привернув увагу слухачів до належної підготовки циркового інвентарю і реквізиту та суворого дотримання техніки безпеки. Керівник народного художнього колективу цирку «Усмішка» Наталія Біатова розповіла про результати участі у ІХ Всеукраїнському Форумі діячів аматорського циркового мистецтва, координацію роботи та проблеми функціонування і розвитку аматорських циркових колективів Харківської області. Актор цирку, режисер та керівник циркових номерів Дмитро Магола розповів про створення нових номерів гімнастів з сучасним цирковим обладнанням, роботу з першами, лонжею та запропонував учасникам семінару випробувати себе на манежі цирку.

Під час заходу учасники обмінялися враженнями та думками щодо проблематики та розвитку дитячого циркового мистецтва. Програму семінару завершив виступ засновника та художнього керівника відкритого регіонального фестивалю циркового мистецтва «Цирк ІІІ тисячоліття» Андрія Миколайовича Олефіра, який повідомив про труднощі роботи циркових колетивів в період карантинних заходів, привернув увагу слухачів до демонстрації різноманітних жанрів дитячими колективами циркового мистецтва та відповідальності кожного керівника щодо дотримання заходів безпеки під час тренувань та виступів, необхідності використання сучасних засобів комунікації між керівниками аматорських та професійних циркових колективів.

Кожний учасник отримав свій сертифікат та приємні враження від участі у заході.