Відбувся обласний онлайн семінар-практикум

Оновлено 02.11.2020 у

28 жовтня 2020 року в Комунальному закладі «Харківський обласний Палац дитячої та юнацької творчості» відбувся обласний онлайн семінар-практикум для керівників гуртків образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва за темою «Сучасні техніки декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва як засіб розвитку творчої активної особистості. Дистанційні форми роботи з учнівською молоддю».

У заході взяли участь понад 100 керівників гуртків, методистів, а також директорів та заступників директорів закладів позашкільної освіти Харківської області з 32 районів (міст), 16 об’єднаних територіальних громад Харківської області, 4 районів міста Харкова, 2 закладів інтернатного типу обласного підпорядкування та педагогів Палацу.

Нейкалюк Надія Христофорівна, завідувач відділу образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва привітала учасників семінару, доповіла про  програму семінару, розповіла про сучасні техніки декоративно-прикладного мистецтва.

В теоретичній частині семінару виступили:

Зінов'єв Дмитро Володимирович, фахівець 1 категорії Інституту післядипломної освіти та заочного (дистанційного) навчання Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна з презентацією «Використання хмарних сервісів для дистанційного навчання»:

https://drive.google.com/file/d/1dd9uPzLX9f4HgdHEHKaoZl-s2fxz-_Qg/view?usp=sharing

 Лукашова Вікторія Леонідівна, методист Комунального закладу «Харківський обласний Палац дитячої та юнацької творчості» доповіла про «Дистанційні та онлайн-конкурси образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва: як допомогти вихованцям гуртків перемогти (практичні рекомендації небайдужим педагогам):

https://drive.google.com/file/d/1KlHfchbsv-o6srv_JnLvwUAtSbwtReCW/view?usp=sharing

Мирошниченко Лілія Сергіївна, практичний психолог Комунального закладу «Харківський обласний Палац дитячої та юнацької творчості», висвітлила тему «Формування життєвої стійкості особистості в умовах дистанційного навчання»:

https://mail.google.com/mail/u/0?ui=2&ik=158594cda0&attid=0.1&permmsgid=msg-f:1681882200610222994&th=17573ef3516cb392&view=att&disp=safe&realattid=f_kgup0lqn0

В практичній частині семінару виступили:

Лісунова Людмила Володимирівна, доценткафедри українського декоративно-прикладного мистецтва та графіки Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди, член Національної спілки народних майстрів України, керівник гуртків «Образотворче мистецтво» та «Петриківський розпис» висвітлила тему про історію вітража та показала майстер-клас «Можливості сучасних художніх матеріалів для творчого розвитку особистості у техніці «Вітраж»:

https://youtu.be/Zjy5n0ZK3V4

Гончарова Оксана Миколаївна,керівник зразкового художнього колективу гуртка «Валяння шерсті» Красноградського районного центру дитячої та юнацької творчості Красноградської районної ради Харківської області показала майстер-клас «Картина в техніці шерстяна акварель «Лаванда»»:

https://www.youtube.com/watch?v=Kt5vX1CcVVM&feature=youtu.be&ab_channel=MOWPRODUCTION

Воловик Ганна Валеріївна,керівник гуртка «Образотворче мистецтво» Комунального закладу «Харківський обласний Палац дитячої та юнацької творчості» створила та показала відеоролик «Майстер-клас для вихованців та їх батьків в умовах дистанційного навчання «Графіка – сучасна техніка образотворчого мистецтва»:

https://www.youtube.com/watch?v=qyXmF66q5mM&feature=youtu.be&fbclid=IwAR00BEe9uvgtLt7Tz3Le1uX2Gltx71qj5vveDAhWSz26p9r4zle03X4z3G4

Н.Х. Нейкалюк  підбила підсумки семінару: програма семінару завершена, виконана повністю. Вона подякувала педагогам Людмилі Лісуновій, Оксані Гончаровій, Ганні Воловик за чудові майстер-класи з техніки декоративно-прикладного мистецтва «вітраж» та «валяння вовни», з техніки образотворчого мистецтва «графіка». Надія Нейкалюк подякувала Вікторії Лукашовій за практичні рекомендації щодо оформлення конкурсних робіт та їх світлин, подякувала Дмитру Зінов'єву, фахівцю 1 категорії Інституту післядипломної освіти та заочного (дистанційного) навчання Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за інформацію про використання хмарних сервісів для дистанційної роботи з вихованцями», подякувала Лілії Мирошниченко практичному психологу Палацу за висвітлення теми «Формування життєвої стійкості особистості в умовах дистанційного навчання».

Учасники онлайн-семінару в чаті дякували педагогам за чудові майстер-класи, дякували доповідачам за корисну та актуальну інформацію.