Пам‘яті Петра Слоніма, видатного педагога Палацу

Оновлено 12.03.2021 у

Петро Львович Слонім - це символ Харківського обласного Палацу дитячої та юнацької творчості, людина-легенда, один із фундаторів Палацу, Почесний громадянин м. Харкова. Працював у Палаці понад 50 років.

Практично половину зі 103 прожитих років Петро Львович присвятив роботі з дітьми та молоддю. У червні 1934 року його залучили до організації Харківського палацу піонерів. З цього моменту і аж до 1989 року (з перервою на Другу світову війну) він працював у нашому Палаці. Тут він заснував цілий ряд принципово нових дитячих театрів – театр юних, театр гри, театр книги. Він був організатором і художнім керівником великого ансамблю пісні і танцю, режисером багатьох театралізованих свят, серед яких відкриття Палацу 6 вересня 1935-го і перше свято новорічної ялинки в тому ж році.

Серед вихованців Петра Львовича – багато талановитих і визнаних діячів мистецтва, зокрема актор Малого театру Олександр Єрмаков, кінорежисер Віктор Фокін, артисти і режисери Олександр Васильєв, Євген Плаксін, Олександр Савенко, Михайло Крамаренко, Олена Качан, Павло Кучін і багато інших. Прочитайте будь-яке інтерв'ю з цими людьми – і ви обов'язково знайдете теплі слова про Петра Львовича і Харківський Палац піонерів.

У 2002 році на численні прохання колишніх вихованців і колективу Палацу Петру Слоніму було присвоєно звання Почесного громадянина міста Харкова за досягнення в області виховання дітей і юнацтва, активну педагогічну та громадську діяльність. Свою стипендію Почесного громадянина він передав на користь Палацу для заохочення обдарованих вихованців. 22 березня 2012 року з ініціативи випускників, педагогів і вихованців Палацу на фасаді будівлі було встановлено меморіальну дошку, напис на якій свідчить: «У 1935–1941, 1953–1989 роках у Палаці піонерів і жовтенят працював видатний діяч культури і освіти, педагог, режисер, один із засновників Палацу, Почесний громадянин міста Харкова Петро Львович Слонім, 1908–2011».

Інтерв'ю з Петром Львовичем: https://www.youtube.com/watch?v=Qp-druecOcY