Відкриття виставки «Світ писанки»

Оновлено 10.02.2020 у


6 лютого 2020 року в Комунальному закладі «Обласний організаційно-методичний культури та мистецтв» відбулося відкриття виставки «Світ писанки» гуртка писанкарства «Дивосвіт» Комунального закладу «Харківський обласний Палац дитячої та юнацької творчості» (далі - Палацу), присвячене підтвердженню почесного звання «Зразковий художній колектив».
Гостей виставки привітали вихованці фольклорного гурту «Щебетушки» Палацу (керівник - Ксенія Цуріна), Тетяна Підберезкіна, директор Палацу, та Любов М’якіннікова, заступник директора Комунального закладу «Обласний організаційно-методичний культури та мистецтв», батьки вихованців зазначили на розвитку творчих здібностей дітей, залучення їх до вивчення традицій, звичаїв у сфері декоративно-ужиткового мистецтва та історії Слобожанщини під час занять у гуртку.
Лариса Волкова, керівник гуртка писанкарства «Дивосвіт», розповіла учасникам заходу про історію писанок Слобожанщини, використання у своїх роботах таких технік нанесення малюнка, як восковий розпис, відбілювання, видряпування та прорізної техніки. Вона зазначила на тематиці виставки «Світ творчості»: «Різдвяні дзвони», «Хай хата ваша буде повна щастя і добра!» та «Писанки Харківської губернії кінця ХІХ сторіччя, присвячені 165-річчю зі дня народження видатного харківського вченого-етнографа М.Ф. Сумцова».
Вихованці гуртка писанкарства «Дивосвіт» надали учасникам виставки майстер-класи з писанкарства, розповіли про стародавню символіку писанок.
Члени оглядової комісії Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації з присвоєння та підтвердження почесних звань «Народний художній колектив» і «Зразковий художній колектив» творчим колективам навчальних закладів із задоволенням ознайомилися з експонатами виставки, зазначаючи на тому, що великої уваги керівник гуртка писанкарства «Дивосвіт» Лариса Волкова приділяє збереженню традицій розпису харківської школи писанкарства, вихованню національно-патріотичних почуттів, гордості за свою країну та рідний край вихованців гуртка.