Вітаємо з Мiжнародним Днем матерi!

Оновлено 10.05.2020 у

Милі, ніжні, найважливіші мами – вітаємо Вас з Днем матері! Бажаємо, щоб Ваші надії виправдовувалися. Нехай чуйне материнське серце завжди буде спокійно битися в такт із радістю, успіхом і гордістю за своїх дітей. Будьте здорові та щасливі!

День матері в Україні

День матері — міжнародне свято, яке відзначають десятки країн на державному рівні та у різні дні. В Україні воно офіційно відзначається, починаючи з 2000 року.

Свято не має прив’язки до конкретного числа та місяця, а тому припадає на другу неділю травня.

Українці вперше відзначили свято матері з ініціативи Союзу українок Канади в 1928 році. Вже наступного року його відсвяткували у Львові за ініціативи редакторки видання "Жіноча доля" Олени Кисілевської. Тоді ж День матері відзначили і у Тернополі. Далі його підхопили організації "Просвіта", "Пласт" та "Сокіл", і от на Галичині розпочалися концерти та фестивалі на честь Дня матері.

Недивно, що у 1939 це свято, що встигло стати національним, заборонила радянська влада. І лише з 1990 року українські громадські організації докладали усіх зусиль, аби Свято матері повернулося в Україну.

У травні 1999 року це свято нарешті отримало в Україні офіційне підґрунтя. Президент України підписав указ "Про День матері", згідно з яким свято матері щороку припадає на другу неділю травня.